Energetyczny wpis - dla domu

instalacje fotowoltaiczne poznań

Kolektory słoneczne montowane są na dachu

Z biegiem czasu wzrasta świadomość społeczeństwa na temat stale zwiększającego się ocieplenia klimatu i zanieczyszczenia środowiska, przez co pojawiają się alternatywne, bardziej ekologiczne rozwiązania w wiel

Energetyczny wpis - dla domu instalacje fotowoltaiczne poznań
u dziedzinach życia.
Coraz większą popularnością cieszy się fotowoltaika. Bez obaw można ją stosować zarówno w domach jednorodzinnych jak i dużych przedsiębiorstwach. Kolektory słoneczne montowane są na dachu budynku i podłączone do specjalnej instalacji aby ogrzać wszystkie pomieszczenia.
Energia odnawialna z powodzeniem zastąpi tradycyjne piece centralnego ogrzewania, które emitują wiele szkodliwych substancji do środowiska i powodują pojawienie się szkodliwego dla zdrowia smogu.
Koszt instalacji jest dość wysoki, jednak jest to jednorazowy wydatek, który bardzo szybko zwróci się. Ceny instalacji mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt instalacji uzależniony jest od wielu czynników, między innymi wielkości budynku oraz od rodzaju wybranych paneli i ich ilości.
Montaż tego typu instalacji warto zlecić sprawdzonej i renomowanej firmie, która wykona go w sposób profesjonalny, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i nowoczesnych urządzeń.


Zasoby ziemi kiedyś się wyczerpią a

Energia odnawialna to energia, której źródła są odnawialne, nie kończą się.
Odnawialne źródła energii to przede wszystkim: energia słoneczna, energia wiatru i wody, energia geotermalna oraz energia pozyskiwana z biomasy.

Z tej pierwszej, czyli energii słonecznej czerpie fotowoltaika.

Czym tak właściwie jest fotowoltaika?
Jest to proces pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Odbywa się to przez panele słoneczne, które umieszczane są zazwyczaj na dachach budynków. Są zrobione z krzemu, przechwytują one najmniejsze jednostki światła tzn. fotony, co wprawia w ruch elektrony, a to z kolei produkuje energię elektryczną. Płynący z kolektorów słonecznych do inwentera solarnego prąd stały zmieniany jest tam na prąd zmienny, co zasila nasze urządzenia w domu.

Kolektory słoneczne to "płyty" przechwytujące promienie słoneczne. Montując, kieruje się je na południe by docierała do nich jak największa dawka światła.

Fotowoltaika z roku na rok zdobywa coraz to większa popularność. Jest to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. W naszym społeczeństwie rośnie świadomość zagrożeń wynikających z braku ekologii, dlatego ludzie szukają lepszych rozwiązań. Instalacja fotowoltaiczna zapewnia zwrot kosztów poniesionych korzystając z energii elektrycznej. Zasoby ziemi kiedyś się wyczerpią, a światło słoneczne nie, dlatego warto go mądrze wykorzystać.


Nadmiar energii elektrycznej nie będzie bowiem

Nie tyle szum medialny o zanieczyszczeniu powietrza przez używanie nagminnie paliw kopalnych, ile zwiększona dostępność do nowej technologii mają wpływ na to, że fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że zakładający przy domach i na dachach panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne mogą liczyć na pokaźne dotacje ze strony Unii Europejskiej.
Dziś już kolektory, czy panele na dachach sąsiadów nikogo nie dziwią, a wręcz przeciwnie, wzbudzają zdrowe zainteresowanie, nierzadko przeradzające się w czyn, czyli zamontowanie podobnych urządzeń u siebie. Przy tym trzeba mieć na uwadze fakt, aby dopasowywać ilość kolektorów optymalnie do gospodarstwa domowego, ponieważ ich nadmiar powoduje nierzadko konieczność spuszczania gorącej wody do kanalizacji. Panele fotowoltaiczne to już inna sprawa, gdyż tutaj ich ilość może być jedynie ograniczona dostępną przestrzenią. Nadmiar energii elektrycznej nie będzie bowiem stracona, ale przejęta przez dostawcę energii elektrycznej, a następnie oddana w razie potrzeby po odtrąceniu pewnego procenta wynikającego z kosztów manipulacyjnych. Energia odnawialna pochodząca ze słońca ma się w każdym razie coraz lepiej.



© 2019 http://dla-domu.kolektory.katowice.pl/